Spor tarihinde bir ilk… Kadın kaleci erkek Amerikan futbolu takımında

Vanderbilt Üniversitesi Kadın Futbol Takımı’nın kalecisi Sarah Fuller, dünya spor tarihine geçecek bir olayın baş kahramanı olmak için gün sayıyor. Fuller, erkek Amerikan futbol takımında forma giyen üçüncü kadın sporcu olmaya hazırlanırken, başka bir spor dalından gelen ilk isim olacak.

Derleyen: Tarık ERYİĞİT | Dünya spor tarihi, 29 Kasım’da unutulmaz bir ana tanıklık edecek. Vanderbilt Üniversitesi’nin kadın futbol takımının kalecisi Sarah Fuller, sporda kadın-erkek eşitliğinin belki de ilk adımını atacak. Vanderbilt Commodores ve Missouri Tigers arasında oynanacak Power 5 (Üniversiteler arası Amerikan futbolunun en üst seviyesi) maçında, bir kadın forma giyecek.

Üstelik başka bir spor dalında olmasına rağmen…

Kadın sporcuların, özellikle de ABD’li yıldız futbolcu Megan Rapinoe’nin, ücretler konusunda bir süredir devam eden eşitlik mücadelelerinde henüz somut bir adım atılmadı ama, belki de daha önemli bir gelişme yaşandı. Kaleci Sarah Fuller, kadın futbol takımında kaleci olarak oynadığı üniversitesinin, erkek Amerikan futbolu takımı kadrosuna dahil edildi. Fuller, üniversiteler arası en üst seviyede erkek takımıyla sahaya çıkacak ilk kadın sporcu olacak.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sarah Fuller (@sarah_f27)’in paylaştığı bir gönderi

About bahishaber24

Check Also

Mustafa Cengiz: Galatasaray bu ülkeye voleybolu getirdi

Mustafa Cengiz: Galatasaray bu ülkeye voleybolu getirdi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın yeni transferleri için düzenlenen imza …

Translate »