Novak Djokovic’in kabus yılı! ABD Açık’tan ihraç edildi

Corona virüsü pandemisi sırasında düzenlediği turnuva ile eleştiri oklarının hedefi haline gelen erkeklerde tenisin bir numarası Novak Djokovic, ABD Açık’tan diskalifiye edilerek bir şok daha yaşadı.

Erkekler dünya 1 numarası Novak Djokobvic için 2020 yılı hiç iyi gitmiyor. Corona virüsü nedeniyle tüm dünyada “Evde kal” çağrıları yapılırken ülkesinde düzenlediği skandal turnuva ile gündeme gelen Sırp tenisçi, bir şok da ABD Açık’ta yaşadı. Kaybettiği puan sonrası sinirlenerek vurduğu top, maçın çizgi hakemine gelince Djokovic, turnuvadan ihraç edildi.

ABD Açık’ın 4. turunda İspanyol rakibi Pablo Carreno Busta ile karşılaşan Novak Djokovic, ilk sette kaybettiği bir puan sonrası 6-5 geriye düştü. Bunun üzerine sinirlenen dünya 1 numarası, topu çizgi hakeminin olduğu bölgeye doğru sertçe vurdu. Boğazına gelen top sonrası bir anda yere yığılan hakemin yanına giden Djokovic, özür diledi.

Hakemden özür dilemesi de Djokovic’in ihraç edilmesini engelleyemedi. Fotoğraf: Reuters

Ancak maçın baş hakemi Aurelie Tourte ile diğer hakemler arasında yapılan görüşme sonrası Djokovic’in turnuvadan ihraç edilmesine karar verildi. Djokovic, hakemlere hareketinin yanlışlıkla olduğunu anlatmaya çalışmasına rağmen karar değişmedi. Bu kararla Djokovic’in karşılaştığı rakibi Pablo Carreno Busta, çeyrek finale yükselen isim oldu.

Novak Djokovic, daha önce Amerika Açık’ta 2011, 2015 ve 2018 yıllarında tek erkeklerde şampiyon olmuştu.

La toma definitiva de la acción que provocó la descalificación de Djokovic en el #USOpen

Todos los detalles https://t.co/mHFzFhCDAW pic.twitter.com/75cLkGrOdR

— Eurosport.es (@Eurosport_ES) September 6, 2020

About bahishaber24

Check Also

Mustafa Cengiz: Galatasaray bu ülkeye voleybolu getirdi

Mustafa Cengiz: Galatasaray bu ülkeye voleybolu getirdi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın yeni transferleri için düzenlenen imza …

Translate »