Trabzonspor’da Sörloth seferberliği; “Gitme, kal”

Trabzonspor ile RB Leipzig arasındaki Alexander Sörloth görüşmelerine son nokta kondu. Bild’de yer alan habere göre; Leipzig, Trabzonspor’un belirlediği 20 milyon euro’luk bonservis bedelini çok fazla buldu. Bundesliga kulübünün profesyonelleri dahi Türkiye’ye gelip görüşmelerde bulunurken, bu transfer hamlesi şimdilik olumsuz sonuçlandı.

Trabzonspor ile 1 yıl daha kiralık sözleşmesi bulunan Sörloth’un 6 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu var. Ancak bunun kullanılması halinde oyuncunun 9 milyon Euro’ya çıkış maddesi devreye girecek. Yönetimin planı, Kuzeyin Kralı’nı bu sezon takımda tutup, 6 milyon Euro’luk opsiyonunu kullandıktan sonra yeni bir sözleşme yapmak ve bu çıkış maddesini değiştirmek.

BAŞKAN BİZZAT DEVREDE

Sörloth’un yeni sezona kaldığı yerden başlaması, Trabzonspor’un şampiyonluk hedefi için çok önemli. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun da Norveçli yıldızla bizzat görüşüp, camianın ve taraftarın ona olan güvenini anlattığı öğrenildi.

Yönetim, ligin başlamasına yaklaşık 1 hafta kala kesinlikle gol kralı yıldızını kaybetmek istemiyor. Sörloth satılsa dahi ondan gelecek paranın bir kısmıyla aynı seviyede oyuncu bulmanın çok zor olduğu göz önünde tutuluyor. 

About bahishaber24

Check Also

Ajdin Hasic: "Kendime güveniyorum"

Ajdin Hasic: “Kendime güveniyorum”

Beşiktaş’ın ara transfer döneminde Ümraniyespor’a kiralık olarak gönderdiği Ajdin Hasic idmanlardaki başarılı performans ile Teknik …

Translate »