Rıdvan Dilmen: “Rafael kararı operasyon”

Rıdvan Dilmen, PFDK’nın Fenerbahçe maçında kırmızı kart gören Rafael’in kartının iptal edilmesi kararını vermesini değerlendirdi ve TFF’ye çağrıda bulundu.

Bu kararın emsal oluşturacağını söyleyen yorumcu, “Rafael kararı, bana operasyon gibi geldi. Çok defa gördüm ama böylesin görmedim, dünyada emsali olduğunu da zannetmiyorum. Başakşehir itiraz ediyor, kurul olağanüstü toplanıyor ve kart iptal ediliyor, dolayısıyla ceza almıyor. Çok tehlikeli bir gidiş bu. Türk futboluna dinamit atıyorsunuz, çok yazık olur, emsal oluşturur, haftalar demiyorum ama yıllar boyu bu günü konuşursunuz.” ifadelerini kullandı.

Tahkim Kurulu’nun bir an önce PFDK’nın kararını bozması gerektiğini de söyleyen Dilmen, “TFF Başkanı Nihat Özdemir’e ve Hukuk Kurulu başındaki Hazer Akil’e büyük görev düşüyor. Nasıl disiplin kurulu, bazı kirli kirli eller aniden topladıysa, siz de Tahkim Kurulu’nu toplayın ve bu kararı bozsunlar. Yoksa siz federasyon ve hukuk müşavirliği olarak bu kirli tabloya maalesef alet olacaksınız ve bugünün tarihini kötü bir anı olarak hanenize yazacaksınız.” diye konuştu.

About bahishaber24

Check Also

Ajdin Hasic: "Kendime güveniyorum"

Ajdin Hasic: “Kendime güveniyorum”

Beşiktaş’ın ara transfer döneminde Ümraniyespor’a kiralık olarak gönderdiği Ajdin Hasic idmanlardaki başarılı performans ile Teknik …

Translate »