Orlando Magic pandemide seyirci rekoru kıracak! 4 bin kişi alınacağı açıklandı…

Orlando Magic NBA sezonuna en çok taraftarla başlayan takım olmaya hazırlanıyor. Kulüp 20 bin kişi kapasiteli Amway Center’in 5’te 1’ini dolduracak.

NBA takımlarından Orlando Magic çılgın bir karar aldı… Pandemi nedeniyle tüm dünyada uzun süredir devam eden kısıtlı ya da seyircisiz oynama kararı devam ederken Orlando tribünleri 4 bin taraftar alınacağını duyurdu.

Kulüp yaptığı resmi açıklamada sosyal mesafeye ve diğer sağlık protokollerine sıkı sıkıya bağlı kalarak normal sezon maçları için tribünlere 4 bin taraftar alınacağını bildirdi.

4 bin kişilik sayıya hazırlık maçları döneminde Magic organizasyonunun aile üyeleri dışında hiçbir seyirciye izin verilmeyeceği ve ilk beş normal sezon iç saha maçında daha az taraftar topluluğuna izin verilerek ulaşılacak.

NBA’DE BİLDİRİLEN EN YÜKSEK SAYI

Magic CEO’su Alex Martins, ”Maçlara bağlı olarak herkesin sağlığı ve güvenliği en önemli önceliğimiz olacak. Amacımız Amway Center’a dönüş için kapsamlı güvenlik önlemlerinin alındığı konusunda herkesin rahat hissetmesini sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Kevin Durant 552 gün sonra muhteşem döndü Kevin Durant 552 gün sonra muhteşem döndü

22 Aralık’ta başlayacak olan sezon için NBA’de bir takımın bildirdiği en yüksek sayı 4 bin ile Magic’in oldu. Diğer birçok takım sezona seyirci olmadan başlayacağını söylemiş; Cleveland ve Utah ise 300 ve 1500 sayılarında kalacaklarını açıklamışlardı.

Maskelerin Orlando’daki Amway Center’da zorunlu olacağı ve sahaya yakın olacakların teste girme şartının olacağı belirtildi. Kulüp ayrıca çok özel durumlar dışında salona çanta sokulmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.

Magic Kulübü ayrıca virüse maruz kalma ve bulaşma potansiyeline karşı Amway Center’da nakit para kullanılmayacağını belirtti.

“I think it goes back to my summer work, just trying to get my rhythm and I feel really good right now. I feel very confident.” – @MarkelleF pic.twitter.com/dnMSI7Bklm

— Orlando Magic (@OrlandoMagic) December 14, 2020

About bahishaber24

Check Also

Chris Jones, Maccabi’ye transfer oldu

Chris Jones, Maccabi’ye transfer oldu

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Maccabi FOX Tel Aviv, Frutti Extra Bursaspor´dan Chris Jones´u transfer ettiğini …

Translate »