Milli sporcuya corona engeli!

Dünya rekoru kırmak için gittiği Meksika’da karantinada kalan milli sporcu, antrenman yapabilmek için sponsor arıyor.

Serbest dalış branşında milli sporcu olan İzmirli Fatma Uruk, alanında dünya rekoru kırmak amacıyla mart ayı başında Meksika’ya gitti ancak ülkeye girdikten bir hafta sonra corona virüsü salgınının yayılması sebebiyle dalış yapacakları yerlere ulaşamadı.

Bir süredir Meksika’nın Yucatan eyaletinde bulunan köyde izole bir hayat süren milli sporcu, müsabaka tarihinin gelmesini beklediğini söyledi. Uruk, Meksika’da kaldığı süre boyunca antrenman yapabilmek için sponsora ihtiyacı olduğunu belirtti.

“Dünya rekorunu kırıp ülkeme dönmek istiyorum”

İstanbul’da özel bir bankada çalışan Uruk, yaşadığı süreci şu sözlerle anlattı:

“Şu anda Meksika’nın Yucatan eyaletinde bulunuyorum. Buraya dünya rekoru denemek için geldim. Fakat geldikten bir hafta sonra virüs salgını nedeniyle kendimi burada karantina altına almak zorunda kaldım. Şu an bir köyde yaşıyorum ve karantina sürecinin bitmesini bekliyorum. Burada, dünyanın geneline göre tedbirler daha geç alındı. Büyük bir korku ve panik yaşadım. Herkesin kendini güvende hissetmek için evine gitmeye çalıştığı, devletlerin seferber olduğu bir dönemde, benim burada kalmak için mücadele içine girmem, başta beni de ürküttü. Ancak kendi içime dönüp neden böyle bir şey yaptığımı sorduğumda sadece hedefe kilitlendiğimi düşündüm. Bu, Türkiye adına kazanacağım bir başarı olacak. Buradan dönüp bu durumun üzücü bir şekilde sonuçlanmasını istemedim. Dünya rekorunu kırıp ülkeme öyle dönmek istiyorum.”

“Antrenman yapmam gerekiyor”

Şu anda korku duygusunun ağır basmadığını, hala heyecan, mutluluk ve umut duyduğunu ifade eden milli sporcu, şunları söyledi:

Bir hedefim var ve buradayım. Buna ben karar verdim, şartlar karar verdi. Fiziksel koşullara bakıldığında burada kalmak zor olsa bile aslında dayanma gücüm arttı. Beni buradan alıp daha kötü koşulları olan bir yere götürseler ben yine antrenman yapmaya devam ederim. Buradaki koşulları kendi lehime çevirmeye çalıştım. Daha iyi dinlenip daha iyi beslenmeye çalışıyorum. Daha çok karada antrenman yapabiliyorum. İstanbul’da da yoğun tempoda çalışıyordum. Denizde antrenman yapma imkanım yoktu. Sadece yarışmalardan yarışmalara dalıyordum. Burada kaldığım için antrenmanlara devam ettiğimi düşünenler olabilir. Dalış yaptığımız yerlere yakınım ama ben bir köyde karantinadayım ve izole bir yaşam sürüyorum. Değil dalış, hayatın normal akışı bile oldukça kapalı. Kendime en fazla katkıyı bu süreçten sağlayarak nasıl çıkarımın peşindeyim. Umarım güçlü sponsorlarla yoluma devam edeceğim. İnanıyorum Türkiye, bu branşta sağlam bir dünya şampiyonluğuna aday isimler yetiştirecek. Meksika’da korona virüs tedbirleri çok sıkı. Şu an dalış yapacağım noktanın açılması gerekiyor. O nokta şu dönemde karantinada. Beklemem gerekirse de bekleyeceğim ve hemen antrenmanlarıma başlayıp dünya rekoru denememizi yapacağım.”

Uruk, yaşadığı yerde İngilizce konuşanların sayısının yok denecek kadar az olduğunu, orada bulunduğu süre boyunca İspanyolca öğrenmeye çalıştığını belirtti.

About bahishaber24

Check Also

Mustafa Cengiz: Galatasaray bu ülkeye voleybolu getirdi

Mustafa Cengiz: Galatasaray bu ülkeye voleybolu getirdi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın yeni transferleri için düzenlenen imza …

Translate »