Kyrie Irving: Sosyal reform için sahip olduğum her şeyi feda etmeye hazırım

30 Temmuz’da yeniden başlaması planlanan NBA’e bazı oyuncular katılmayabilir. Kyrie Irving bu oyuncuların başında geliyor.

NBA takımlarından Brooklyn Nets’in süper yıldızı Kyrie Irving, ligin yeniden başlama kararının karşısında duruyor.

Shams Charania’nın haberine göre, 28 yaşındaki oyuncu bu konuda lobi faaliyetleri yürütüyor. Irving ırkçılığa karşı değişim arifesinde olan toplum söz konusuyken basketbol oynamayı anlamlı bulmadığı gelen bir başka haber.

Irving 80’den fazla oyuncuyla birlikte yaptığı online konuşmada, “Orlando’da başlayacak ligi desteklemiyorum. Sistemli ırkçılığın karşısındayım. Sosyal reform için sahip olduğum her şeyden feragat etmeye hazırım” diyerek bu konuda ciddiyetini ortaya koydu.

Bu konuşmada sporcular, corona salgını sebebiyle endişe sahibi olmalarına karşın en uzun süreyi sistematik ırkçılığa karşı nelerin yapılabileceğine ayırdı. Yine aynı konuşmada ismi açıklamayan bir oyuncunun, “NBA tekrar başladığı zaman, haberler tekrar eskiye dönüp kimin daha fazla sayı attığını yayınlamaya başlayacak. Bu süreçte sporcular olarak üstümüze düşeni yapmalı ve sürece etki edebilmeliyiz” dedi.

Bazı oyuncular ise bu sezon basketbol oynamamanın kendilerini uzun vadede ekonomik sorunlara sürükleyebileceğini düşünüyor. Bu sezon basketbol oynamamış bir oyuncunun bir sonraki sezon takımların radarının dışına çıkması sebebiyle tekrar aynı seviyelerde kontratlar bulmakta zorlanabileceği endişesi de mevcut.

Bu noktada Irving de, Orlando’da başlayacak lige katılacak sporcuları herhangi bir şekilde yargılamadan destekleyecek.

NBA yönetimi tekrar başlama kapsamında yeniden planlanan ligin 30 Temmuz’da Orlando’daki Disneyland’de 22 takımla devam edeceğini açıklamıştı.

About bahishaber24

Check Also

Chris Jones, Maccabi’ye transfer oldu

Chris Jones, Maccabi’ye transfer oldu

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Maccabi FOX Tel Aviv, Frutti Extra Bursaspor´dan Chris Jones´u transfer ettiğini …

Translate »