Judocu Ahmet Apaydın, 50 gün sonra corona virüsü yendi

Corona virüse yakalanan eski judocu ve Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ahmet Apaydın, hastalıktan yaklaşık 50 gün sonra kurtularak hastaneden taburcu edildi.

Duayen judocu Ahmet Apaydın, yaklaşık 50 günlük corona virüsü mücadelesi sonucunda hastalığı yenerek Bodrum’da tedavi olduğu hastaneden taburcu edildi.

Virüse yakalandıktan sonra 5 günlük ev karantinasının ardından hastaneye yatırılan Apaydın durumu kötüleşince yoğun bakıma alınmıştı. Hastanede durumu ağırlaşan ve 10 gün boyunca entübe edilen eski judocu 22 günlük tedavisinin ardından toplamda 50 günün sonunda hastalıktan kurtuldu.

İLGİLİ HABER Corona virüsü tedavisi gören Yılmaz Vural taburcu oldu Corona virüsü tedavisi gören Yılmaz Vural taburcu oldu

‘HASTA GERİ DÖNÜYOR DİYE ÇIĞLIK ATMIŞLAR’

Hasta olduğu dönem ile ilgili açıklamalarda bulunan Ahmet Apaydın, kendisini tedavi eden doktorlarına teşekkür ederek, “Hastaneye yattıktan sonra durumum kötüye gitti. Hemen yoğun bakıma aldılar. Kötü gidiş devam edince hemen entübe ettiler. Her şey için hazırlıklı olun yani ‘hastanız ölüyor’ demişler. Yoğun bakım doktorları ciğerleri açalım diyorlar. Bu arada kanama devam ediyor. 14 olması gereken kan değerim 4’e düşmüş. Bu sırada vücut direniyor, kaslar kasılıyor ve kanamayı durduruyor. Kanama duruyor ve kan değerim 5.2’ye yükseliyor. Bunu gören doktorlar hasta geri dönüyor diye çığlık atmışlar. Hemen kan takviyesi yapılmaya başlanıyor. 9 ünite kan vermişler. Değer 8.2 olmuş. Herkes rahatlıyor ardından 4 ünite trombosit veriliyor. Değer 10.2’ye yükseliyor” ifadelerini kullandı.

About bahishaber24

Check Also

Mustafa Cengiz: Galatasaray bu ülkeye voleybolu getirdi

Mustafa Cengiz: Galatasaray bu ülkeye voleybolu getirdi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın yeni transferleri için düzenlenen imza …

Translate »