Formula 1 tutkunlarına corona engeli… ‘Orada pandemi yok mu?’

Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix’si nedeniyle vatandaşlar İstanbul Park’a gitmek için yollara döküldü. Corona virüsü tedbirleri kapsamında yarışlar seyircisiz düzenlendiği için alana giremeyen vatandaşlar pisti gören yüksek tepelere gitmek istedi ancak polis engeline takıldı. Vatandaşlardan bazıları, polisin kendilerine engel olmasına tepki gösterdi.

Dokuz sene sonra Türkiye’ye dönen ve 5,3 kilometrelik Intercity İstanbul Park pistinde koşulan sezonun 14’üncü yarışı Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix’sini izlemek için vatandaşlar yollara döküldü.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında yarışlar seyircisiz olarak düzenlendiği için polis, gelenleri İstanbul Park önünden geri çevirdi. Pisti gören yüksek tepelere giden bütün yollar kapatıldığı için, vatandaşlar yarışları oradan da izleyemedi.

Öte yandan, sabah saatlerinden itibaren hem davetliler, hem de yarış tutkunları nedeniyle İstanbul Park girişinde uzun araç kuyrukları oluştu.

İLGİLİ HABER Formula 1 İstanbul GP`sini Hamilton kazandı ve şampiyon oldu Formula 1 İstanbul GP`sini Hamilton kazandı ve şampiyon oldu

“EŞİMLE TARTIŞTIM DA GELDİM”

Yarışı izlemek için Kocaeli’nden gelen vatandaşlardan Hasan Sofuoğlu, “Televizyonda veriliyor ama sesini canlı canlı duymak istiyoruz. Burada yarışan çok ünlü isimler var onları görmek istiyoruz. Kocaeli Gebze’den geliyorum, 9 yıl sonra tekrar yapılıyor beleş tepeden de olsa görmek sesini duymak istiyorum. Eşimle tartıştım da geldim. Çok tutkuluyum” dedi.

VATANDAŞLARDAN DAVETLİ TEPKİSİ

Bir başka vatandaş ise “Çok üzüldük, sabahtan beri dağlarda geziyoruz. Bir şekilde polisin olmadığı bir yerden girmeye çalışacağız. Yürüyerek çıkmaya çalışacağız” dedi.

Pisti gören tüm noktalardan kovulduğunu söyleyen bir vatandaş da, “Burası kovulduğum dördüncü yer. Hiçbir yerde izleyemedim hepsi kapalıydı. Evimize dönüyoruz artık. Keşke televizyonda izleseydik. Corona virüsü nedeniyle bizlere izin vermediler ama start kulesinde herkes yan yana” diyerek davetli misafirlerin alınmasına tepki gösterdi.

Çok sayıda davetlinin yarışı içeride izlemesine tepki gösteren Evrim Erol da “Sandalyemle mataramla geldim ama olmadı. Hayal kırıklığına uğradım. İçerisi çok kalabalık… Orada pandemi yok mu? Niye bizi dışarı çıkarıyorlar” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Formula 1`de corona unutuldu! Böyle izlediler... Formula 1`de corona unutuldu! Böyle izlediler…

About bahishaber24

Check Also

Mustafa Cengiz: Galatasaray bu ülkeye voleybolu getirdi

Mustafa Cengiz: Galatasaray bu ülkeye voleybolu getirdi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın yeni transferleri için düzenlenen imza …

Translate »