Federer: “Borg ve Nadal, tenisin en iyileri oldu”

Orhan GÜLEK-

Erkekler dünya sıralamasının 5. basamağındaki İsviçreli tenisçi Roger Federer, tenis dünyasında en iyi gençlerin Björn Borg ve Rafael Nadal olduğunu ifade etti. Sağ dizindeki sakatlıktan dolayı uzak kaldığı tenis kortlarına geri dönmeye haırlanan efsane raket, Marca gazetesine yaptığı açıklamada, “Sakatlığımdan kurtulduğum için mutluyum, sıkıntım bulunmuyor ama şu anda devam eden ATPTOUR’a katılmam, fiziki açıdan uygun değil” dedi.

Kortlarda ki ezeli rakibi Rafael Nadal’a da değinen İsviçreli raket Federer, Bana göre “Borg ve Rafa muhtemelen spor tarihindeki en iyi gençleri oldular” değerlendirmesinde bulundu.

Björn Borg ve Rafael Nadal kim?

İsveçli raket Björn Borg, dünyanın en iyi tenisçisi olarak kabul ediliyor. 64 yaşındaki tenisçi Björn Borg, kariyerinde 11 Grand Slam şampiyonluğu ve 6 Fransa Açık şampiyonluğu bulunuyor.

Rafael Nadal ise son yapılan 2020 Paris Masters Tenis Turnuvası’nda, rakibi Feliciano Lopez’i yenerek kariyerindeki 1000. tekler galibiyetini elde etti. İspanyol raket Nadal’ın da kariyerinde 20 Grand Slam şampiyonluğu var.

Yasal uyarı: Bu haber tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

About bahishaber24

Check Also

ATPTOUR' da Nadal sürprizi

Paralimpik 5 milli masa tenisçi Tokyo 2020 vizesi aldı

Translate »