Chase Carey: İstanbul şu anda takvimde görünmüyor ama…

Formula 1 CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Chase Carey, İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek Formula 1 yarışlarını takip etmek üzere Türkiye’ye geldi. Carey, İstanbul’un önümüzdeki sezon takvimde yer almadığını hatırlatırken “İstanbul yarışlarına dair uzun vadeli planlar üzerinde konuşuyoruz” dedi.

Formula 1 CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Chase Carey, Formula 1 yarışlarının 14´üncü etabı olan ‘Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020’yi izlemek üzere Türk Hava Yolları’nın tarifeli Los Angeles uçağıyla İstanbul’a geldi. İstanbul Havalimanı’nda “İGA Pass” (Özel Yolcu Programı) görevlileri tarafından karşılanan Chase Carey, burada basın mensuplarına İstanbul yarışı hakkında açıklamalarda bulundu.

Dokuz yıl aradan sonra Formula 1 yarışlarının İstanbul’da yapılacak olması nedeniyle oldukça heyecanlı olduğunu belirten Carey, “Bu yarış için ilk defa buradayım. Bunun için de çok heyecanlıyım. Çok güzel bir yarış olacağına inanıyorum. Daha önce İstanbul’da birkaç kez bulunmuştum. Buradaki bütün takımlar ve pilotlar çok heyecanlı” diye konuştu.

“UZUN VADELİ PLANLAR ÜZERİNDE KONUŞUYORUZ”

Chase Carey, gelecek yıl yapılacak Formula 1 yarışlarına yönelik program ile ilgili soruları da cevaplandırdı. 2021’in takviminin geçen hafta duyurulduğunu hatırlatan Carey, şunları söyledi:

İstanbul şu anda takvimde görünmüyor. Fakat İstanbul yarışlarına dair uzun vadeli planlar üzerinde konuşuyoruz. Bilindiği gibi yarışlarımız çok yıllı kontratlar üzerine planlanıyor. Bu yüzden gelecek yıl üzerine yarışlarımız kontratlarda belirtilen takvimi takip edecek. Fakat İstanbul fırsatını kullanmak üzerine de görüşmeleri dört gözle bekliyoruz.

İLGİLİ HABER Hamilton`dan İstanbul Park eleştirisi: Milyonlar harcamak yerine... Hamilton`dan İstanbul Park eleştirisi: Milyonlar harcamak yerine…

About bahishaber24

Check Also

Mustafa Cengiz: Galatasaray bu ülkeye voleybolu getirdi

Mustafa Cengiz: Galatasaray bu ülkeye voleybolu getirdi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın yeni transferleri için düzenlenen imza …

Translate »