Bulut, Anadolu takımı hocası!

Albert Einstein: “Aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek deliliktir” demiş.

Fenerbahçe, evinde oynadığı 15 maçın sadece 7’sini kazanabilmiş. Tam 6 kez yenilmiş. Beşiktaş da dahil, 6 kez mağlup eden takımların 5’i (Bir tek G.Saray biraz farklı oynadı) ‘kapan-çık’ yapmış.

• Beşiktaş 10 kişiyle 4 gol atarak yenmiş.

• Konya, ilk devre beklemiş, 2. yarı top oynayarak, pas oyunu ile yenmiş.

• Malatya maçı biraz farklı. Oyuncuların bir kısmının sabote ettiği maçta 4 santraforla yenmiş.

• Göztepe, bireysel hatayı değerlendirip 1 gol atmış, neredeyse başka pozisyon bulamadan yenmiş.

• Nihayet Gençlerbirliği kontraatak ile yenmiş. Yani Fenerbahçe her şekil mağlubiyeti yaşamış evinde. Ama ana özne, rakipleri açamama ve kontralara mani olamama.

Çünkü Erol Bulut, hep aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek gibi bir delilik yapıyor.

☆☆

Gençlerbirliği ligin en zayıf, en kötü kadroya sahip ekibi. Bu takım, 43. dakikaya kadar senin yarı alanına gelememiş.

Bir kez gelmiş orta yapılmış ve Serdar Aziz kendi kalesini vurdu. Bu kadar. Bu kadardı. Gençler, başka pozisyonumsu dahi bulamadı bu dakikaya kadar. Peki sen ne yaptın? İlk devre rakibi kendi alanına hapsetmişsin. Açamamış, bir tek Osayi ile pozisyon bulabilmişsin ama duran toptan golü de bulmuşsun.

2. yarı ne yapman lazım? Mert Hakan’ı çıkarıp İrfan’ı alıp orta alanda daha fazla pas oyunu yapabilirdin. Ya da yine Cisse’yi alıyorsan Thiam’ı sola çekip Pelkas’ı gene 10 numaraya koyup savunma güvenliğini ihmal etmeyip 1 gol bulmayı düşünmeliydin.

Peki ne yaptı Bulut? Panik yaptı. 54’de İrfan – Samatta girdi Pelkas 3-5-2’nin sol kanadı oldu. Gençler’in golü de oradan geldi.

Candeias da o bölgeyi koridor yaptı. Gustavo’yu ya da Sosa’yı çıkarabilirdi ama yapmadı. Bir ara Fenerbahçe şöyle oynadı; Serdar – Attila önlerinde Gustavo sağ iç Sosa; herkes ileride.. Cisse ceza sahasında-Pelkas nerede belli değil – İrfan kayıp – Samatta gol atmaktan korktuğundan kanatlarda..

Ferdi niye girer mesela.

• Bulut’u tutan ve savunan başta Belözoğlu saysınlar; Ferdi kaç kez gerideyken oyuna girmiş kaç kez etkili olmuş?

• Bulut’u tutan ve savunan başta Belözoğlu ve çok bilen gazeteciler bir istatistik çıkarsınlar, Cisse kaç kez oyuna girmiş; puan kayıplarında Cisse kaç kez fayda sağlamış?

• Bulut’u tutan ve savunan başta Belözoğlu ve Volkan Demirel – Mehmet Yozgatlı – Aurelio – Zeki Göl bir baksınlar Pelkas, sol önde oynarken F.Bahçe o bölgeden kaç kez pozisyon yemiş? Ve bu oyuncu bu bölgede oynarken ne kadar verimli olmuş?

• Bulut’u tutan ve savunan başta Belözoğlu, ve sırf bana sallamak için Bulut’çu olan yorumcusumcular bir sorsunlar bakalım, Kadıköy’de kapan-çık yapan takımlara karşı / kaleye otobüs çekenlere karşı neden bu BÜYÜK HOCA’nız çözüm üretemiyor?

• Bulut’u tutan ve savunan herkes bir kez olsun kendi kendine sorsun: Bu takımda Altay dışında, hadi biraz da Nazım diyelim hangi futbolcuda gelişim gördünüz? Hangisinde gerileme gördünüz?

☆☆

Zorlarına da gitse; kabul etmek istemeseler de gerçek bu: Erol Bulut hep aynı şeyleri yapıyor ve olmuyor. Çünkü başkasını bilmiyor. Çünkü Anadolu takımı hocası.

Emre Belözoğlu devre arasında bir santrafor alamamalarının da bedelini ödüyor.

Samatta – Thiam – Cisse – Ademi.. 4’ünü toplasan bir santrafor etmez.

F.Bahçe kalan 10 maçını kazanırsa 88 puana ulaşır ve şampiyon olur. Bunu başarabilir mi? Bu teknik ekip-kenar ekibi ve santraforsuzlukla imkansız. Ama 4-6-0 becerebilecek; çizilmiş hücum planları olan üst düzey bir teknik adamla mümkün.

About bahishaber24

Check Also

Erkek voleybolunda Fransa finalde

Erkek voleybolunda Fransa finalde

AA Fransa, Ariake Arena’daki yarı final mücadelesinde Arjantin ile karşı karşıya geldi. Rakibini 3-0 mağlup …

Translate »