Beşiktaş’ta gözler Utku Yuvakuran’da

Medipol Başakşehir ile ligin. 9 haftasında kritik bir sınava çıkacak olan Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, kafasındaki 11’i dün ilk kez çalıştırabildi.

Milli takım kamplarındaki futbolcuların katılımıyla taktik antrenman yapan siyah-beyazlı teknik adam, en ciddi sıkıntıyı kalede yaşadı.

Utku Yuvakuran’ın ağrıları nedeniyle oynayıp oynamayacağı dün bir kez daha test edildi. Ağrıları tam olarak geçmese de Utku Yuvakuran’ın iğneyle oynamak istediğini teknik heyete ve kulüp doktorlarına ilettiği bildirildi. 16 yaşındaki Emre Bilgin’in bu seviyedeki bir maçta büyük problemler yaşayabileceğini düşünen Beşiktaş teknik heyetinin de Utku’nun bu isteğine sıcak baktığı vurgulandı.

23 yaşındaki kaleci, teknik ekip ve sağlık birimiyle yaptığı görüşmede, “Ne olursa olsun bu maçta oynamak istiyorum. Gerekirse iğneyle sahaya çıkarım sorun değil. Böyle bir maçta takımı eksik bırakamam” diyerek Başakşehir’e karşı kaleyi korumak istediğini belirtti.

SON TEST

Maç günü, bir kez daha testten geçecek olan Utku Yuvakuran’ın ağrılarında artış olmaması halinde ağrı kesici iğneyle Medipol Başakşehir karşısında forma giyecek. Böyle bir dönemde takımı yalnız bırakmak istemeyen genç kaleci ile görüşen Sergen Yalçın’ın da, Utku’yu motive etmeye çalıştığı öğrenildi.

Ersin’in cezası nedeniyle bugünkü zor maçta kaleci sıkıntısı yaşayan Sergen Yalçın, tüm bu zorluklara rağmen, futbolcularından kazanmak için tüm enerjinin sahaya yansıtılmasını istedi.

About bahishaber24

Check Also

Ajdin Hasic: "Kendime güveniyorum"

Ajdin Hasic: “Kendime güveniyorum”

Beşiktaş’ın ara transfer döneminde Ümraniyespor’a kiralık olarak gönderdiği Ajdin Hasic idmanlardaki başarılı performans ile Teknik …

Translate »