Abdullah Avcı: “Topu şişirmek yok!”

Trabzonspor’da tempo her geçen gün artıyor. Yapılan antrenmanlara, teknik direktör Abdullah Avcı yaptığı uyarılarla damga vuruyor. Avcı özellikle takım savunmasındaki sorunları çözmek için adımlar atıyor.

Çalışmaların ağırlıklı olarak savunmadaki eksiklerine yönelik yapıldığı ortaya çıkarken Avcı oyuncularına ise “Pas trafiğini dikkatli kullanacağız. Takım savunmasını tüm oyuncular yapacak. Birbirimize yardımcı olacağız” ifadelerini kullandı.

“TOPU İLERİ ŞİŞİRMEYİN”

Öğrencilerine sık sık uyarılarda bulunan tecrübeli çalıştırıcı, “Sahadaki boş alanları kapatın. Merkezi de her zaman kapatın. Topları ileri şişirmeyin. En yakınınıza, en sağlam olana oynayın” sözleriyle de kendi felsefesini aşılamaya başladı.

GÖZÜ GENÇLERDE

Avcı’nın bir diğer üzerinde durduğu konu ise takımdaki genç oyuncular. Bu futbolculara da seslenen 57 yaşındaki teknik adam, “Daha hırslı, daha istekli olun. Sizi değerlendireceğimden şüpheniz olmasın” diyerek motive ediyor.

About bahishaber24

Check Also

Ajdin Hasic: "Kendime güveniyorum"

Ajdin Hasic: “Kendime güveniyorum”

Beşiktaş’ın ara transfer döneminde Ümraniyespor’a kiralık olarak gönderdiği Ajdin Hasic idmanlardaki başarılı performans ile Teknik …

Translate »